Pagalba nuomojant nekilnojamąjį turtą


Jūs turite žemės sklypą, puikų butą ar patalpas verslui ir ieškote nuomininko. Jūs ieškote nekilnojamojo turto, kurį galėtumėte išsinuomoti ir juo naudotis. Abi šalys gali ir turi kreiptis į mūsų atstovus. Mes visuomet pasirengę Jums padėti.


Nuomos sandoriai sudaromi vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civiliniu Kodeksu, Nekilnojamojo turto registro įstatymu, Žemės įstatymu, Statybos įstatymu ir kitais teisės aktais. Nuomos sutartis yra prievolių teisės dokumentas. Jis turi būti sudarytas vadovaujantis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais. Kai kurioms nekilnojamojo daikto (turto) naudojimo teisėms, tokioms kaip uzufruktas, užstatymo teisė (superficies), pagaliau nuomos įvairovei (žemės nuoma, gyvenamosios patalpos nuoma ir t.t.) išmanyti reikia specifinių žinių ir tikslių formuluočių joms apibrėžti. Klientams garantuotai padės mūsų specialistai.
 
Laukiame fizinių ir juridinių asmenų, ieškančių nuomininkų ir nuomotojų. Mūsų nekilnojamojo turto bazė pateikia objektus rinkai, bet jų visada gali būti daugiau ir specialiai parinktų, atsižvelgiant į konkrečius poreikius ir pageidavimus. Galime teikti ir susijusias teisines paslaugas - skaityti daugiau.

 

Taip pat visuomet galite kreiptis į mūsų bei laiko patikrintą patikimą partnerį nuomos klausimais: Patalpunuoma.Net Tai patyrę profesionalai, kurie Jums padės visais rūpimais patalpų nuomos klausimais: tiek išnuomoti turimas patalpas, tiek ir susirasti reikalingas Jūsų verslui.

 

Dažnai kyla klausimas - ar man reikia brokerio pagalbos, ar susitvarkysiu pats? Žinoma, abu variantai galimi, ir dažniausiai galima apsieiti be brokerio, jei ieškote nekilnojamo turto savo mieste. Tokiu atveju norite ar nenorite pats vis tiek turėsite domėtis visais variantais, geresniu apžiūrėti ir žinoma, spręsti apie geriausią variantą.

Tuo tarpu, jei ieškote ne tik savam mieste, o kitame, ar net kitoje šalyje, tuomet aišku kur kas labiau apsimokėti turėti vietinį pagalbininką, kuris geriau žinodamas vietovę bei vietinę nekilnojamo turto rinką viską atliks kur kas greičiau ir efektyviau, ir gal tai net kainuos pigiau nei tuo užsiimtumėte pats, įvertinant ir savo laiko sąnaudas, ką ne visi tinkamai įvertinti.

Jei parduodamo nekilnojamo turto pasirinkimas didelis – tai erdvė deryboms

Derybos – labai svarbus dalykas tiek perkant, tiek parduodant butą. Čia pasistengsime pateikti derybų patarimus labiau orientuotus į būsto pirkėjus, kuriems parduodami butai yra tik galimybė susirasti puikią gyvenamąją vietą už padorią kainą, o ne pasipelnymo šaltinis.

Ir nesvarbu ar kalbame apie parduodamą nekilnojamą turtą, ar apie patalpų nuomą (ypač komercinių patalpų nuomą) - derybų įvertinimas - visuomet aktualu.

Pirmiausia kada galima derėtis. Jei per daug nesismulkinant – derėtis reikia visada, tik gali skirtis derybų taktikos bei metodai. Iš esmės derybų taktikos (taip pat kaip galimybių) priklauso nuo keleto stipriai įtakojančių aplinkybių:

  • Nuo pasiūlos kiekio. Čia reikia kalbėti ne apie parduodamų butų bendrą pasiūlą, bet būtent tokių butų, kurie atitinka Jūsų nusistatytus kriterijus. Pavyzdžiui, jei radote tik vieną ar du tinkamus objektus, tai stipriai ribos derybų galimybes iš Jūsų pusės.
  • Nuo rinkos aplinkos. Jei nekilnojamo turto kainos krenta – tai papildoma galimybė pirkėjui. Jei kainos kyla ir paklausa didelė, pardavėjų optimistiškumas gali smarkiai kliudyti bet kokioms ne simbolinėms derybos.

Derybų tikslas

Derybų tikslas – nuderėti tam tikrą procentą nuo pradinės/prašomos pardavimo ar nuomos kainos. Koks tas procentas turėtų būti, priklauso nuo daugelio faktorių. Be jau minėtų dviejų svarbių aplinkybių, dar prisideda ir tai, kiek patraukli pradinė kaina (kuo labiau užkelta, tuo didesnis procentas turi būti nuderėtas) bei objekto dydis: smulkūs objektai paprastai linkę nusiderėti mažiau, tuo tarpu milijoninės vertės sandorių vertės paklaida yra labai didelė.

Tad priklausomai nuo visų išvardytų aplinkybių, derybų tikslas gali būti nuderėti nuo pradinės kainos 2-5 proc. (jei objekto kaina jau atrodo nedidelė, tokio turto kainos rinkoje kyla, objektas palyginti smulkus ir ekonominės klasės), kitais atvejais net 15-30 proc. (jei tai itin prestižinis ir brangiai kainuojantis, ar didelės apimties objektas). Kalbant apie patalpų nuomą - vis kas priklauso nuo pačios kainos. Paprastai nuolaidos čia skaičiuojamos eurais, bet ne procentais.

Derybų taktika perkant ar nuomojantis nekilnojamąjį turtą

Pirmasis ir svarbiausias patarimas – turėti pakankamai kantrybės derybos, nes tai gali būti labai ilgas procesas. Skubėti gali būti tik keletas priežasčių:

  • Tokių objektų, kurių ieškote rinkoje yra labai mažai (1-2) ir bijote, kad juos nusipirks kas nors kitas (kas iš tikrųjų mažai tikėtina, nes jei tokių objektų mažai – reiškia ir paklausa jiems yra maža, nebent Jūs kažką žinote ko dar nežino kiti).
  • Kainos rinkoje labai sparčiai kyla, ir jei nieko nenusipirksite dabar, po pusmečio teks mokėti dar daugiau. Bet jei situacija tikrai tokia, tai gali signalizuoti rinkos perkaitimą, ir gal būt iš viso derėtų atidėti pirkimą ilgesniam laikui ir sugalvoti kitų alternatyvų.

O vis tik, jei turite pakankamai laiko ir kantrybės, normaliomis rinkos sąlygomis tikrai galima nuderėti neblogą sumą, ir dėl to verta pasistengti: paskaičiuokite kiek galite pinigų sutaupyti nuderėdami apvalią sumelę ir kiek laiko tam sugaištumėte – ar kur nors uždirbtumėte daugiau?

Tad elementariausia ir efektyviausia derybų taktika tokia: turite išsirinkti kuo daugiau tinkamų objektų (jei tokių nerandate, gal verta keisti nusistatytus kriterijus), per daug nesigilinę, apžiūrėkite tinkamus objektus; vėliau susisiekite su pardavėjais, ir sakykite, kad svarstytumėte šio buto pirkimą, tačiau kaina esą per aukšta, ir galėtumėte mokėti ne daugiau nei kad pradinė kaina minus, pavyzdžiui, 20 procentų. Dauguma variantų, žinoma, iš karto atkris, tačiau su likusiais (jei tokių bus, jei ne – ieškosite toliau) bus padaryta gera pradžia deryboms.

Parduodamas nekilnojamas turtas ar patalpų nuoma turi savų ypatybių ir į jas reikia atsižvelgti, žinoma, tam reikia kažkiek išmanyti rinką. Svarbu vengti tų nekilnojamo turto pardavėjų bei numotojų, kurie iš karto užsikėlę nerealią kainą. Jei jie atitrūkę nuo realybės, greičiausiai bus sunku susišnekėti...

Nesiseka derėtis? Kreipkitės į profesionalus, ir pagalba garantuota (komercinių patalpų nuomos srityje Vilniuje): www.nuomavilniuje.net

patalpos, nuoma, nekilnojamo turto

Ruošiantis nekilnojamo turto sandoriui, nesvarbu ar tai pirkimas, pardavimas, ar nuoma, bemaž visuomet gali kilti klausimas: ar geriau susitvarkyti pačiam ar pasiremti brokerio pagalba?

Ir čia, žinoma, atsakymas gali būti ne vienas, nes situacijos gali būti labai skirtingos. Tačiau ieškant tinkamo nekilnojamo turto visuomet svarbus vienas dalykas - tai zona. Ar ieškote nekilnojamo turto savo zonoje/mieste, ar kitame mieste, o gal net šalyje.

Jei tai yra kitas miestas, tuomet dažnai gali apsimokėti pasiremti ir brokerio pagalba, nes jis ne tik geriau žinos vietinę rinką, bet taipogi ir jam vietoje viskas daug patogiau. Tad nepaisant to, kad jam už paieškos paslaugas teks sumokėti, jei įvertinsite savo laiko kaštus, ko gero, tai bus vis tiek pigiau.

Svarbu tik, kad brokeris būti tikrai sąžiningas ir patikimas, kad tikrai ieškotų geriausio varianto, o ne pelningiausio jam. Sąžiningas brokeris turėtų informuoti apie susidariusį interesų konfliktą (jei gauna užmokestį ir iš patalpų savininko), kitu atveju jo elgesys būtų nesąžiningas.

 

SANDĖLIŲ NUOMA

Sandėlių nuomai visuomet tenka kiek mažiau dėmesio, ir kiek mažiau laiko nei pavyzdžiui ofiso nuomai. Tačiau sandėlio nuomos pasirinkimas nėra nei kiek mažiau svarbus nei kitos paskirties turto nuomai. 

Būtent sandėlio lokacija yra nepaprastai svarbi. Netinkamai įvertinus sandėlio padėtį, jo privažiavimo, pakrovimo ir iškrovimo galimybes, taip pat susidarančius transporto kamščius - gali sukurti ženklių papildomų kaštų įmonei. 

Ieškokite sandėlių nuomai čia:

http://www.patalpunuoma.net/home/filter/category/2/sandliai